42 відгуків
+380 (50) 169-08-48
+380 (97) 169-08-48
Весоизмерительная техника и торговое оборудование

Самоклеючі етикетки для електронних ваг та штрихкодових принтерів (термоетикетки)

Самоклеючі етикетки для електронних ваг та штрихкодових принтерів
Етикетка самоклеюча в рулонах для друку на електронних вагах і принтерах штрих-кодів і в аркушах А4. Термоетикетка — ЕКО і ТОП (захищена), термотрансферний етикетка — полу-глянец, vellum, поліпропілен, текстильна етикетка
При виборі етикеток слід звертати увагу на наступні важливі моменти, що визначають, у кінцевому підсумку вартість рулону:
— Лінійні розміри етикетки (А — Б). Вимірюються в міліметрах. У найменуванні етикетки спочатку вказується ширина А (вимірюється вздовж осі обертання ролика) а потім довжина Б (вимірюється вздовж напрямку розмотування етикеток) Наприклад — 30 х 20
— Кількість етикеток у рулоні (намотування) (В). Число, зазвичай кратне сотням, що позначає кількість етикеток в одному ролику. Залежить від висоти етикетки — чим вона більша — тим намотування менше (для забезпечення універсальності витратних матеріалів). Наприклад — 58 х 30 (1000)
— Тип матеріалу етикеток (Р). Всі етикетки діляться на 2 групи: 'Термо' і 'Термотрансферні'. Термотрансферні — етикетки без термохімічного шару. Друк на них здійснюється з допомогою фарбувальної стрічки на термотрансферних принтерів. Термоетикетки, що друкуються як на термотрансферних, так і на термопринтері, у свою чергу діляться на Термоеко і ТермоТоп. Захисне покриття етикетки "Топ' запобігає механічні пошкодження етикетки, а також захищає її від несприятливих умов середовища — сонячного світла, вологості та інших факторів, значно скорочують термін служби етикетки 'Еко'. Приклад назви — 58 х 30 (1000) — термотрансферний етикетка. 58 х 30 (1000) топ — термоетикетка з захисним шаром
— Зовнішній діаметр рулону (Д). Найчастіше вимірюється в міліметрах. Важливий при підборі рулону етикеток для конкретного принтера з відомим максимальним зовнішнім діаметром рулону етикеток. Наприклад, для початкового класу принтерів Zebra LP28×4 цей параметр становить 120 мм
— Діаметр втулки (Е). Найчастіше вимірюється в міліметрах. Важливий при підборі рулону етикеток для конкретного принтера з відомим внутрішнім діаметром втулки рулону етикеток.
— Ширина рулону (Ж). Найчастіше вимірюється в міліметрах. Важлива при підборі рулону етикеток для конкретного принтера з відомою максимальною шириною рулону етикеток. Ширина підкладки, як правило на 2-6 мм більше ширини етикетки. Це слід мати на увазі, щоб не зіткнутися з проблемою несумісності витратних матеріалів з принтером.
Термоетикетки являють собою стікери самоклеючого типу, виготовлені на термопапері і реалізуються в рулонах. Друк на етикетках виконується за допомогою нагрівання покриття на конкретних ділянках за допомогою термопечатающего принтера. Випускаються різні види термоетикеток, призначені для використання в різних сферах промисловості.
Основні види термоетикеток
Виробники пропонують три основних типи етикеток, які випускаються за допомогою різних технологічних процесів і мають конкретне призначення. Так, виділяють три основних види самоклеючої етикеткової папери (варто сказати, що два останніх види популярнішими):
ПРО. Застосовують для маркування партій товарів, які зберігаються в складських приміщеннях. Відрізняються наявністю багаторівневого захисного шару, який не дозволяє матеріалу псуватися від зайвого впливу вологи або при частих переміщеннях. Підходить для маркування експортної продукції.
ЕКО. Термоетикетки ЕКО виготовляються з білого паперу, яка не містить в складі деревних компонентів. Для обробки використовується спеціальне покриття термочутливого типу. Виробництво характеризується мінімальним ціноутворенням, так як інформація, віддрукована на етикетках, швидко стирається з-за впливу УФ-світла. Крім того, контакт із зайвою вологість призводить до розмокання стікерів. Використовується на этикированных продуктах, які не вимагають тривалого зберігання або транспортування на далекі дистанції. Оптимальна температура зберігання – +5-40 °C. При цьому температура приклеювання не повинна перевищувати +5 °C. Активно застосовується на вагах, що видають друковані стікери.
ТОП. Для виготовлення виробів також застосовується біла папір, яка не містить деревину у складі. При цьому, покриття матеріалу двостороннє і стійко до змазування. Термоетикетки ТОП добре переносять вологу і воду, через що не вимагають особливих умов зберігання. Допустимо використовувати стрічки зі стікерами для транспортування на великі відстані і для тривалого сканування, легко переносять несприятливі умови. Показник мінімальної температури приклеювання такий же, як для ЕКО. Але температурний діапазон використання – від -40 до +50 °C.
Варто зауважити, що ціна ТОП-стікерів в кілька разів вище, ніж ЕКО або ПРО. Це можна пояснити тим, що захисний шар, нанесений на папір, зберігає якісні характеристики в три-чотири рази довше, незалежно від температурних перепадів. Розмір стікерів представлений широким асортиментом. Габарити починаються показником в 5х25 мм і досягають 185х58 мм.
Варіативність захисного шару ярликів
Всі види термоетикеток покривають особливими захисними складами
Виділяють два типи нанесення захисту:
Повне або часткове лакування. Частіше вся поверхня наклейок покривається лаком, щоб захистити стікер від зовнішніх «подразників» – подряпин, забруднень, вицвітання і т. д. Допускається і вибіркове покриття лаком, в тих випадках, коли на стікерах передбачається подальша термодрук.
Праймування. Альтернативний спосіб, при якому в якості захисного шару використовується спеціальний склад, що оберігає головки термопринтерів в процесі друку. Застосовуваний складу більш надійний і довговічний.
Переваги використання термонаклейок
Головна перевага такого маркеру вироби – низька собівартість, так як принтер для друку та витратні матеріали відрізняються невисокою ціною. Крім того, етикетки приклеюються до продукції будь-якого типу (включаючи охолоджену). Друк на матеріалі відрізняється високою якістю, через що шрифти штрих-коди без проблем зчитуються.
Щоб зрозуміти, наскільки раціонально застосування подібних виробів, варто окремо розглянути термотрансферний спосіб друку.
Що являють собою термострансферные етикетки
Подібні стікери кардинально відрізняються від описаних вище. В якості матеріалу для виготовлення застосовується матова або напівглянсова папір, а також спеціальна фарбувальна стрічка. Зображення наноситься на поверхню етикетки шляхом впливу високих температур (з-за температурного впливу фарба «переноситься» з стрічки на покриття етикетки). Випускаються без додаткового шару термохімічної захисту.
Варто зауважити, що термін експлуатації наклейок більше, оскільки вони практично не схильні до вицвітання. При цьому необхідність використання фарбувальної стрічки – істотний недолік термотансферных стікерів перед термоетикетками. Це можна пояснити високою ціною витратних матеріалів, що підвищує собівартість кінцевих виробів. В силу цього серед замовників краще придбання саме термоярлыков.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner